תצפית שטח מקצועית במטר מטאורים הפרסאידים

 

כבכל שנה, גם השנה יתרחש שיא מטר המטאורים פרסאידים ב-12/08. אתם מוזמנים להצטרף לצוות חטיבת המטאורים של האגודה, לצפות במטר, לתעד אותו, ולשלוח את הנתונים לארגון המטאורים הבינ"ל.

 

ההרשמה לאירוע נסגרה. מתאפשרת הרשמה באופן פרטני לחברי רשימת ההמתנה לפי הסדר. אם לא קיבלתם מייל המכיל סיסמה - משמע שלצערנו לא התפנה עבורכם מקום. נשמח לראותכם בשאר פעילויות האגודה

 

 

מטאור? מטר מטאורים? מה זה בכלל?

perseids 120815 roee harariמטאור הוא חלקיק קטנטן הפוגע בכדור הארץ ובשל מהירותו יוצר שובל אור הניתן לצפייה בעין. לעתים כדור הארץ עובר דרך שובל של שביט עתיק, מה שגורם לעלייה משמעותית בכמות המטאורים, בתופעה המכונה "מטר מטאורים". מטר הפרסאידים הוא אחד מ-2 המטרים החזקים של השנה.

על התצפית

אתם מוזמנים להצטרף לצוות חטיבת המטאורים ולתעד את המטר. אנו רושמים כל מטאור שנצפה, מעבדים את הנתונים, ושולחים אותם לארגון המטאורים הבינ"ל (IMO) לשם יצירת תמונה כלל עולמית של קצב המטאורים. דרושות תצפיות ממקומות רבים ברחבי העולם על מנת לשפר את רזולוציית המדידה. לכן, חטיבת המטאורים הישראלית מוערכת מאוד על ידי הארגון בתור הקבוצה הגדולה ביותר במזרח התיכון.

החטיבה תקיים תכנית הכשרה להקניית ידע בסיסי בנושא שבסיומה נצא לאתר בדרום הארץ לצפות במטר ולתעד אותו. תהליך התיעוד הינו פשוט, אך דורש היכרות והתנסות אותן ילמדו אנשי החטיבה בסדנא. הפעילות בחטיבה מומלצת למי שיש לו נסיון של לפחות תצפית אחת מהמדבר. ההשתתפות בסדנא הינה חובה על מנת לאפשר השתתפות אפקטיבית בתצפית. 

בניגוד לאירועי תצפית אחרים המתקיימים ברחבי הארץ, ההקפדה על משמעת חושך במהלך התצפית תהיה מקסימלית - מה שיאפשר תצפית מהנה גם במטאורים חיוורים. ההתמקדות בצפיה במטר בצורה מקצועית מאפשרת להבחין לאורך הלילה בכמות גדולה בהרבה של מטאורים מאשר בתצפית "רגילה".

לא נדרש נסיון תצפיתי קודם או נסיון בתצפיות מטאורים על מנת להשתתף.

מה ייצא לי מזה?

מלבד הצפיה במטר המרהיב בתנאים המתאימים ביותר, התוצאות שתאסוף הקבוצה יישלחו לניתוח. 

שמכם יופיע כחלק מהתצפיתנים אשר תרמו את התוצאות לתצפית במטר ב IMO וכן תזכו לחוויה יחודית אשר בסופה כנראה תרצו לחזור ולצפות במטרות מטאורים נוספים המתרחשים כל השנה והינם חלק מפעילותה השוטפת של חטיבת המטאורים.

בתכנית:

יום ה', 04/08 21:30 במצפה הכוכבים גבעתיים - הרצאה של שי חלצי מחטיבת המטאורים עם רקע כללי על המטר ועל פעילות החטיבה (פתוחה להרשמה בחינם לחברי אגודה ולמשתתפי אירוע זה)

מוצ"ש, 06/08 20:00 במצפה הכוכבים גבעתיים - סדנת מטאורים שתועבר על ידי צוות החטיבה. בסדנה נלמד על זיהוי מטאורים מהמטר, רישומם, עיבוד הנתונים, ועוד. מיועדת למי שמעוניין להצטרף לתצפית ולצאת לתעד את המטר. שימו לב! ההשתפות בסדנא הינה תנאי מקדים ליציאה לתצפית.

שישי 12/08 - יציאה באוטובוס לאתר תצפית בדרום הארץ לשם צפייה במטר. תצפית זו תוקדש לצפייה במטר ולא לתצפית בטלסקופים.

לוח זמנים מתוכנן

נצא לתצפית בהסעה מאורגנת מהתחנות:

- 18:00 - מצפה הכוכבים בגבעתיים

- 18:30 - תחנת רכבת מרכז בת"א

- איסוף מאזור גדרה, ב"ש ודימונה - בהתאם לצורך ובתיאום מראש:

- מאזור ב"ש - בתחנת האוטובוס בצומת גורל בכביש 40 אחרי הפניה לכיוון מזרח (צומת כבישים 40 ו-406) או בתחנת האוטובוס במחלף שרה בתחילת כביש 25 לכיוון דימונה (צומת כבישים 40 ו-25) או בצומת דבירה.

 חזרה משוערת - ביום שבת בבוקר (הגעה בשעה 08:00 לאיזור ת"א)

מחיר השתתפות ליחיד

מחיר לחברי אגודה שחברותם בתוקף: 100 ש"ח (כולל בני משפחה מדרגה ראשונה: בן/בת זוג וילדים)

מחיר לקהל הרחב: 150 ש"ח * עדיין לא חברים באגודה? מוזמנים להצטרף *

על מנת לקבל את ההנחה לחברי האגודה - יש להתחבר לאתר האגודה עם שם משתמש וסיסמא.

התשלום לכיסוי הוצאות הנסיעה בלבד, כלל הפעילות באגודה מתבצעת בהתנדבות.

דמי ביטול (ייגבו בכל מקרה בגין עלות האוטובוס): 

למבטלים השתתפותם החל מ-7 ימים לפני התצפית - 50%

למבטלים השתתפותם החל מ-2 ימים לפני התצפית - 100%

לחצו כאן כדי לעבור לדף המידע לנרשמים

 הרשמה ותשלום

שימו לב - עקב ריבוי הנרשמים והרשמה ברגע האחרון, נוצר מצב שנרשמים רבים נותרים ברשימת המתנה ומפסידים את החווייה. אנא הירשמו בזמן.

התשלום לתצפית מתבצע ב-PayPal בלבד - לא יתאפשר תשלום במזומן.

בעת המעבר ל PayPal ניתן לשלם בעזרת חשבון PayPal או ללא חשבון - בכרטיס אשראי (יש לבחור אופציה זו במסך התשלום).

לפרטים בלבד ניתן להתקשר לטל' 03-7314345.


ההרשמה לאירוע נסגרה. מתאפשרת הרשמה באופן פרטני לחברי רשימת ההמתנה לפי הסדר. אם לא קיבלתם מייל המכיל סיסמה - משמע שלצערנו לא התפנה עבורכם מקום. נשמח לראותכם בשאר פעילויות האגודה

פרטי האירוע

מועד תחילת האירוע 12/08/2016 18:00
מועד סיום האירוע 13/08/2016 8:00
מועד פתיחת ההרשמה 18/07/2016 0:00
מספר מקומות פנויים -1
סיום הרשמה 08/08/2016 23:40
עלות ליחיד 150.00‎₪
ההרשמה לאירוע זה נסגרה