אינך מחובר/ת לחשבון המשתמש שלך. אם הינך חבר אגודה - עליך להתחבר לפני ההרשמה לאירוע על מנת לזכות בהטבות לחברי האגודה. לחצ/י כאן כדי להתחבר.

אירועים קרובים

מרצה:

מיכאל בוקארה - מייסד ו-CTO של Blueturn Earth.

תקציר:

מ-1972 ועד לפני שנתיים, הייתה ברשותנו רק תמונה אחת של כדור הארץ המלא. מאז קיץ 2015, לוויין של נאס''א בשם DSCOVR שולח תמונות חדשות כל שעה, ממקום מיוחד בחלל המכונה נקודת לגראנז' L1.

הפרויקט Blueturn (מפנה הכחול) הוקם בשיתוף פעולה בין צרפת וישראל במטרה לייצר סרט רציף המבוסס על תמונות אלו, בעזרת טכנולוגיה מתקדמת של גרפיקה ממוחשבת תלת מימדית.

מדובר בוידיאו הראשון של כדה''א המלא, ואפשר לנגן אותו באופן אינטרקטיבי ורב-זוויתי עם אפליקציה חינמית בשם Blueturn. השימוש רחב ומגוון, למשל תצפיות מדעיות, ציר זמן משוכלל להצגת נתונים גיאופיזים, חינוך על דינמיקת העונות, או סתם הנאה בחוויית צפייה מהפנטת של כדה''א מסתובב עם הנוזליות העדינה של האטמוספרה והעננים.

בהרצאת זו, נקרין את הוידאו האינטרקטיבי במסך הגדול, נסתכל על התבנית של התאורה מהשמש ועל הדינמיקה של האטמוספרה. נעבור על כמה אירועים מיוחדים שהתרחשו בשנתיים האחרונות כמו ליקויי חמה, עונות קיצוניות ועונות מעבר, הוריקנים, שרפות יער, ועוד. נלמד יותר על האתגרים הטכנולוגים מאחורי תמונות אלו, ברמת התפעול של הלוויין, כמו גם באלגוריתמים המניעים את האפליקציה. לבסוף, נתפזר להבנות כמעט פילוסופיות הנובעות ממבט-על של פני העולם שלנו מנקודת L1 הכל כך מיוחדת.

בהרצאה לא נצפה בשקפים, אלא ניעזר רק מהאפליקציה על מסך גדול כדי להמחיש את המדובר.

עלות:

לחברי האגודה ובני משפחתם מדרגה ראשונה: חינם.

ללא חברים: מבוגר - 30 ש"ח, ילד (עד גיל 14) - 25 ש"ח, סטודנטים, חיילים ופנסיונרים - 20 ש"ח.

התשלום במקום. 

הצטרפו לאגודה

ההרשמה מראש להרצאה לחברי האגודה בלבד.

לקהל הרחב - רכישת כרטיסים במקום על בסיס מקום פנוי בלבד.

מומלץ להגיע מעט לפני תחילת ההרצאה על מנת לתפוס מקום.

מועד תחילת האירוע 26/10/2017 21:30
מועד סיום האירוע 26/10/2017 23:00
מועד פתיחת ההרשמה 15/10/2017 1:00
סיום הרשמה 26/10/2017 21:30
מספר מקומות פנויים 30
עלות ליחיד 30.00‎₪

אנא התחבר על מנת להרשם לאירוע זה